ZDROWIE,  ŻYWIENIE

Moda na zdrowy styl życia

Aktualnie w społeczeństwie, można zauważyć zwiększone zainteresowanie zdrowym trybem życia. Coraz więcej ludzi zaczyna dbać o to co trafia na ich talerz. Jednak problem zaczyna się wówczas, kiedy napływające zewsząd porady jak powinniśmy się odżywiać, zaczynają się wzajemnie ze sobą wykluczać.

Dla laika, szukającego łatwych wskazówek w dziedzinie żywienia, może stanowić to niemały problem. Warto jednak zauważyć, że w dietetyce nie ma łatwych rozwiązań, listy zasad, czy tabeli wskazanych i przeciwwskazanych produktów, które sprawdzą się jednakowo u każdego. Ze względu na indywidualne skłonności, każdy powinien być traktowany personalnie. Dany system żywieniowy może przynieść zupełnie inne rezultaty u różnych osób.

Jedną z ważniejszych zasad w dietetyce jest słuchanie własnego organizmu. Nie jest to łatwy proces, jednak kiedy nauczymy się odczytywać nasze reakcje na dany sposób żywienia, rozpoznamy które produkty spożywcze nam służą, a które warto wyeliminować z diety.

Kolejną ważną zasadą jest holistyczne, a więc całościowe podejście do zdrowia, ponieważ organizm ludzki jest bardzo złożony. Tylka taka postawa może przynieść pożądane efekty.

W dietetyce nic nie jest czarne ani białe, a zasady kreowania zdrowia nie mogą być traktowane zero jedynkowo. Warto jednak zapoznać się z fundamentalnymi metodami budowania zdrowia, od których każdy powinien zacząć. Praca u podstaw, a także wdrażanie uniwersalnych zasad żywienia, prowadzi do uzyskania trwałych efektów. Jeśli Twoim celem jest redukcja masy ciała, albo budowa i kształtowanie sylwetki, pamiętaj aby nie traktować go nadrzędnie. Jeśli zadbasz o codzienny zdrowy system żywienia i dopasujesz jego kaloryczność do własnych potrzeb, osiągniesz swój cel, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego samopoczucia bez obaw przed efektem jojo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *