ZDROWIE,  ŻYWIENIE

Moda na zdrowy styl życia

Aktualnie w społeczeństwie, można zauważyć zwiększone zainteresowanie zdrowym trybem życia. Coraz więcej ludzi zaczyna dbać o to co trafia na ich talerz. Jednak problem zaczyna się wówczas, kiedy napływające zewsząd porady jak powinniśmy się odżywiać, zaczynają się wzajemnie ze sobą wykluczać.

Dla laika, szukającego łatwych wskazówek w dziedzinie żywienia, może stanowić to niemały problem. Warto jednak zauważyć, że w dietetyce nie ma łatwych rozwiązań, listy zasad, czy tabeli wskazanych i przeciwwskazanych produktów, które sprawdzą się jednakowo u każdego. Ze względu na indywidualne skłonności, każdy powinien być traktowany personalnie. Dany system żywieniowy może przynieść zupełnie inne rezultaty u różnych osób.

Jedną z ważniejszych zasad w dietetyce jest słuchanie własnego organizmu. Nie jest to łatwy proces, jednak kiedy nauczymy się odczytywać nasze reakcje na dany sposób żywienia, rozpoznamy które produkty spożywcze nam służą, a które warto wyeliminować z diety.

Kolejną ważną zasadą jest holistyczne, a więc całościowe podejście do zdrowia, ponieważ organizm ludzki jest bardzo złożony. Tylka taka postawa może przynieść pożądane efekty.

W dietetyce nic nie jest czarne ani białe, a zasady kreowania zdrowia nie mogą być traktowane zero jedynkowo. Warto jednak zapoznać się z fundamentalnymi metodami budowania zdrowia, od których każdy powinien zacząć. Praca u podstaw, a także wdrażanie uniwersalnych zasad żywienia, prowadzi do uzyskania trwałych efektów. Jeśli Twoim celem jest redukcja masy ciała, albo budowa i kształtowanie sylwetki, pamiętaj aby nie traktować go nadrzędnie. Jeśli zadbasz o codzienny zdrowy system żywienia i dopasujesz jego kaloryczność do własnych potrzeb, osiągniesz swój cel, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego samopoczucia bez obaw przed efektem jojo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *